Svadobné trendy 2022

Tipy pre štýlovú svadbu v roku 2022

Svadobné trendy sa neustále menia. Raz je moderné to, inokedy zase niečo iné. Nemusíme sa im úplne poddať a zvoliť si niečo len preto, že je to trendy. ale stačí sa trocha inšpirovať a vložiť do svadby aspoň kúsok aktuálnych trendov a vznikne krásna symbióza dokonalej svadby.

Ktoré svadobné trendy nesmú chýbať na svadbe v roku 2022?

rosegold

Milovníci romantickej rosegold si prídu na svoje

Boli časy, kedy sa zlato dostalo úplne do úzadia a dlho kraľovalo striebro. Potom sa však zlato dostalo znova na výslnie, no teraz ho z pomyselného piedestálu vytlačilo ružové zlato – takzaný rosegold. Veľmi trendy sú napríklad obrúčky z ružového zlata. Pri rozhodovaní, či si kúpiť ružové zlato alebo iné druhy zlata, je dôležité zohľadniť tón pleti. Ružové zlato sa hodí ku všetkým typom odtieňov pleti, čo je jedným z dôvodov jeho obľúbenosti. Navyše, v porovnaní s inými druhmi zlata nie je ružové zlato také hypoalergénne.

Ružové zlato dominuje aj vo svadobnom stolovaní a výzdobe. Svadobné oznámenia, príbory, taniere lemované ružovým zlatom či svietniky sú momentálne veľmi in. Ružové zlato je výborne kombinovateľné s rôznymi farbami a svadobnými štýlmi. Rose Gold farba vynikne v modernom alebo vintage svadobnom štýle.

Prírodné farby

V dnešnej dobe sa kladie čoraz väčší dôraz na životné prostredie.

V tomto roku smerujeme k zemitým, prírodným farbám a vzďaľujeme sa od bielej a pastelových farieb starých čias. Ďalším horúcim trendom je napríklad aj hrdza!

Doplňte zemité textúry s ľanovými obrúskami na stole s medovými neutrálnymi farbami a odleskami svetlejšej hrdze, jantáru a koralov.

Neusporiadané stoly

Geometrické radenie svadobného sedenia sa pomaly vytráca. Väčšinou sa objavuje tam, kde svadobné priestory alebo počet hostí neumožňujú iný typ sedenia. Klasické rovné stoly dávajú veľa kreatívnych možností na usporiadanie. Kto povedal, že majú jednoducho stáť za sebou rovno? Popustite uzdu svojej fantázii a dajte ich do ľubovoľného cik cak tvaru.

Netradičným usporiadaním oživíte svadobný priestor a výzdobu. Pre ešte kreatívnejší efekt ich môžete kombinovať so stále obľúbenými okrúhlymi stolmi. Pri usporiadaní nezabúdajte na to, aby sa nikto necítil odstrčený a aby mal každý výhľad na parket, ľahký prístup k občerstveniu a jedlu.

Všade samé kvety

Decentné, nežné mono kytice sa stanú hitom tejto svadobnej sezóny. Podľa názorov svadobných dekoratérov sa do popredia dostanú malé kytičky, vyskladané z jedného maximálne dvoch druhov kvetov. Za tento minimalistický trend môže aj fakt, že korona sťažuje dostupnosť niektorých druhov kvetov, preto sa svadobné výzdoby zamerajú skôr na sezónne a lokálne kvety.

Pokiaľ ide o výzdobu v tomto roku sa opäť vrátia jemné tóny – smotanová, slonovinová či dokonca biela.

Svadobné oznámenia

Svadobné oznámenie by malo ladiť so štýlom vašej svadby. Ak sa chcete pritom držať trendov, stavte napríklad na ekologické oznámenia z recyklovaného papiera, priehľadné oznámenia či laserom vyrezávané svadobné oznámenia.

Samozrejme, svadobné trendy 2022 nie sú povinné pre všetkých snúbencov. Či sa už rozhodnete držať ich, alebo si pripravíte svadbu podľa vašich snov, je len a len na vás. Najdôležitejšie predsa je to, aby ste si svadobný deň užili vy – ženích a nevesta. Držíme vám palce pri realizácii vášho dňa D.

Farebné svadobné šaty

Biela samozrejme bude in vždy. Pre našu kultúru je to symbol nevesti. Avšak do popredia sa stále významnejšie dostávajú aj farebné svadobné šaty.

Obľúbené sú ombré efekty, rovnako ako celofarebné modely aj vo výraznejších odstínoch. Kto preferuje biele svadobné šaty, zvolí aspoň farebné akcenty v podobe doplnkov alebo výšivky. Top farbami by sa podľa prvých signálov mohli stať fialová a kráľovská modrá.

Postaráme sa o dokonalý štýl vašej svadobnej hostiny

Nenechajte počas svojho veľkého dňa nič na náhodu a vložte svoju dôveru a očakávania do rúk profesionálov v oblasti gastronómie a špičkového servisu.

Vaša svadobná hostina sa u nás stane nezabudnuteňou udalosťou.