Kamenná logo
5 hier, ktorými oživíte každú oslavu

5 hier, ktorými oživíte každú oslavu!

Pripravili sme si pre Vás 5 tipov na zábavné hry vďaka ktorým sa už na žiadnej oslave nebudete nudiť! Nič špeciálne k nim nebudete potrebovať, stačí pero, papier, mobil prípadne šatka.

1. Skúste sa rozosmiať

Medzi zábavné hry na párty určitě zaraďte rozosmievanie. Vyberte si človeka, kterého chcete rozosmiať. Ten sa musí napiť vody, ktorú ale nezhltne. Zatiaľčo se snaží zachovať kamennú tvár a udržať vodu v ústach, vy ho rozosmievate.

Použiť môžete všetko možné od vtipov cez grimasy až po pantomimu a rôzne scénky. Dajte si nejaký časový limit. Pokiaľ sa vám v danom čase nepodarí súpera rozosmať, vymeníte sa. Vzhľadom k množstvu vyprsknutej vody, nedoporučujeme hrať hru na koberci.

Tip: Hru môžete hrať aj tak, že sa napijete obaja a pokúšate sa rozosmiať navzájom. Prehráva ten, kto vyprskne ako prvý.

2. Spoznajte pesničku

Jednoduchá hra, ku ktorej vám stačí iba mobil. Pustíte nejakú hudbu a  ostatní hádajú, čo to je za pesničku . Povedať môžu názov aj interpreta alebo len jedno z toho, záleží, na čom sa dohovoríte. Kto uhádne ako prvý, vyberá ďalšiu pesničku. Rovnako tak môžete hádať aj hlášky z filmov.

3. Potrénujte pamäť

Zabaľte tetu do Ameriky a zapamätajte si, čo všetko si vzala. Prvý hráč začne vetou “Moja teta išla do Ameriky a vzala si so sebou …” Potom doplní ľubovoľný predmet. Ďalší hráč musí celú vetu zopakovať a pripojiť ďalší predmet. Takto pokračujete tak dlho, kým to ide .

Tip: Ak by vás nebavila teta, skúste uvariť dobrú alebo naopak hnusnú polievku. Princíp hry je úplne rovnaký, len hovoríte: „Varím hnusnú polievku a pridávam do nej jednu husaciu hlavu, dračie pazúry…“

4. Hádajte, čo to je

Na túto hru potrebujete len šatku , aby ste si zaviazali oči. A potom ešte trochu odvahy, pokiaľ máte zákerných kamarátov. Tí vám totiž budú dávať do ruky všetko možné a vy budete hádať, čo to je. Pripravte sa aj na zákernosti. Je dosť dobre možné, že zaboríte ruky do vajíčka. Rozhodne to bude vtipná zábava na oslavu narodenín.

Tip: Odvážnejší z vás môžu veci poznávať podľa chuti, ale počítajte s tým, že nie každý vám bude dávať karamelky.

5. Spievajte z plných pľúc

Karaoke má spravidla najväčší úspech, keď už je večer poriadne rozbehnutí a hladina alkoholu v krvi vzrástla. Potom totiž opadne hanba a začnú spievať aj tí menej odvážni. Stačí mať iba pripravený počítač s obľúbenými pesničkami a môžete to rozbehnúť.